f

STK Kos-Kotoriba

STOLNI TENIS / Mladima i veteranima Kos-Kotoribe 11 pokala na prvenstvu Međimurja

Juniori (Filip Godina, Stjepan Škoda, Noa Vresk, David Čukulic i predsjednik MSTS-a Dražen Korent) Juniori (Filip Godina, Stjepan Škoda, Noa Vresk, David Čukulic i predsjednik MSTS-a Dražen Korent)

U subotu su u dvorani 2. Osnovne škole u Čakovcu odigrana pojedinačna prvenstva Međimurja za mlađe i veteranske kategorije na kojima su se dobrim plasmanima ponovo istakli igrači i igračice Kos-Kotoribe. S 11 osvojenih pokala, 9 u mlađim i 2 u veteranskim kategorijama, potvrdili su da spadaju u sam vrh međimurskoga stolnog tenisa. Pogotovo raduju uspjesi onih najmlađih, koji najavljuju svjetlu perspektivu kluba i potvrda su dobroga rada trenera Stjepana Vidovića.

Vidović je i sam osvojenim trećim mjestom u kategoriji veterana od 40 do 49 godina, nakon što je u polufinalu ispao od pobjednika kategorije Rinalda Jurinca iz Šenkovca, inače i seniorskoga prvaka Međimurja, pokazao da je vrstan znalac, koji i kao igrač i kao trener mladima može biti poticaj i smjerokaz za ustrajnost, učenje i postizanje još boljih rezultata. Primjer za ustrajnost sigurno je i Vinko Legin, koji je u kategoriji veterana od 60 do 69 godina osvojio svoju sedmu veteransku titulu. U toj kategoriji na prvenstvu su još igrali Stanislav Sović, koji je u četvrtfinalu ispao od Krznara iz Hodošana te Ivan Špicar i Branko Vučenik, koji nisu prošli kvalifikacijsku skupinu u kojoj su igrom ždrijeba bili zajedno. U nešto mlađoj kategoriji veterana, od 50 do 59 godina, igrali su Anđelko Radmanić, koji je dogurao do osmine finala gdje ga je izbacio Ivanuša iz Lopatinca i Dragan Rajher, koji je skupinu završio u krugu s još dvojicom igrača s po jednom pobjedom i bio treći pa se nije plasirao u završnicu.

Igrači i igračice mlađih dobnih uzrasta su igrali u osam kategorija, a Kos-Kotoriba je na prvenstvu imala 5 igrača i 6 igračica od kojih se njih četvero natjecalo u dvije kategorije, svojoj i još jednoj starijoj. Za razliku od na krajem prosinca u Kotoribi odigranom Turniru Djeda Božićnjaka, na ovom prvenstvu naši nisu osvojili niti jedno prvo mjesto, ali su s ukupno 9 pokala, 3 za druga i 6 za treća mjesta, njihovim brojem s Putjanama bili izjednačeni na vrhu. Za neke je, očito, početak prvenstva već u 9 sati bio preran, a nisu imali niti odveć sreće u ždrijebu pa je i zato bilo toliko „utješnih“ nagrada. No, svojim su u subotu boljim protivnicima sportski pružili ruke i čestitali na pobjedama, a šansi za nove susrete i revanše će ubuduće biti još… Od mladih Kotoripčana druga mjesta su osvojili Dorian Pišpek u kategoriji najmlađih kadeta, koji je u finalu izgubio od odličnoga Ivora Coleva iz STK Putjana, Nela Kovačić, nakon poraza u finalu kategorije najmlađih kadetkinja od Franke Mesarić, također iz Putjana te Nika Lukša, koja je u finalu juniorki poražena od svoje seniorske suigračice u STK Mihovljanu Hane Zadravec. S dva treća mjesta, u kategoriji mlađih kadetkinja, gdje je izgubila od najbolje igračice prvenstva Marte Novak iz Putjana, i kadetkinja gdje je ispala od Agie Malvić iz GSTK Preloga i te kako zadovoljna može biti Lana Horvat. Broncu su osvojili još Marko Knez u kategoriji najmlađih kadeta gdje je u polufinalu ispao od pobjednika Ivora Coleva, Nela Friščić, koja je za plasman u finale među najmlađim kadetkinjama izgubila od suigračice iz Kos-Kotoribe Nele Kovačić, Dino Sović, koji je među mlađim kadetima u polufinalu ispao od pobjednika Denisa Topleka iz Mihovljana i David Čukulic, koji u kategoriji juniora nije izborio finale, jer je u polufinalu izgubio od na kraju drugoplasiranoga Filipa Godine iz MSTC Čakovca. U kategoriji mlađih kadeta skupinu je uz Dinu Sovića prošao i Dorian Pišpek, ali je u četvrtfinalu ispao od finaliste Ivora Coleva te Nela Kovačić među mlađim kadetkinjama, koja je u četvrtfinalu izgubila od klupske kolegice Lane Horvat.

Kvalifikacijske skupine pak nisu uspjeli proći Franko Gregurec, najmlađi igrač u kategoriji najmlađih kadeta, koji je pobjedom nad Pandurom iz Hodošana osvojio treće mjesto u skupini, Hana Sović i Nina Horvat, koje su među najmlađim kadetkinjama osvojile treće, odn. četvrto mjesto u svojim skupinama.