f

STK Kos-Kotoriba

STOLNI TENIS: Kos-Kotoriba izbjegla izravno ispadanje

Vinko Legin - pomogao iskustvom Vinko Legin - pomogao iskustvom

Stolnotenisači Kos-Kotoribe u subotu su u dvostrukom programu 11. kola tražile šansu za ostanak u ligi. I za sada su uspjeli, jer su pobjedom od 4:0 nad Graničarom iz Slavonskoga Broda, izravnim konkurentom za ostanak, u ponor gurnuli Brođane, a oni će šansu tražiti kroz kvalifikacije s najboljim ekipama iz regionalnih liga. Do pobjede protiv neiskusnih protivnika od 4:0 došli su u izmijenjenom sastavu u kojemu je uz Stjepana Vidovića i Davida Čukulica zaigrao veteran Vinko Legin, a istrčala je i nova postava para s Čukulicem i Vidovićem u sastavu. Iako je konačni rezultat utakmice visok do pobjede naši nisu došli lako. Osim prve partije, u kojoj je Vidović totalno razbio Zirduma, ostale tri su bile neizvjesne pa je u drugoj Čukulic nakon uvjerljivoga prvog seta u drugom teškom mukom okrenuo vodstva Resanovića, u trećoj Legin Leku slomio tek u petom setu, a i parovi su odigrani u četiri neizvjesna seta. U drugoj subotnjoj utakmici njihov protivnik je bila Požega, od koje su izgubili 4:0. Previsokim rezultatom, jer su čak tri partije, Vidović od Mihaljevića, Čukulic od Kovačevića i Legin od Dujmovića, izgubili rezultatima 3:2, a par s 3:0, ali prvi i treći set u fiksu. Iduće subote slijedi im posljednje, 12. kolo u kojemu su gosti MSTC Čakovca i Putjana, ekipa iz gornjega dijela tablice protiv kojih su autsajderi. Teoretski, u slučaju da ove utakmice dobiju, a Cibalia obje izgubi, naši bi izbjegli i kvalifikacije, ali je takav ishod ipak daleko od realnosti.

REZULTATI

Lokomotiva – Vodovod 2                       1:4

Mihovljan – Požega                                  4:3

Kos-Kotoriba – Graničar                         4:0

(Vidović – Zirdum 3:0 /11:3, 11:6, 11:4/, Čukulic – Resanović 3:0 /11:7, 14:12, 16:14/, Legin – Leko 3:2 /9:11, 11:9, 12:10, 7:11, 11:5/, Čukulic/Vidović – Leko/Resanović 3:1 /9:11, 11:7, 11:9, 11:8/, sudac: Zoran Vidović, Mihovljan)

Mladost – Putjane                                     2:4

Cibalia – Vodovod 2                                 1:4

Kos-Kotoriba – Požega                           0:4

(Vidović – Mihaljević 2:3 /12:10, 6:11, 5:11, 11:8, 5:11/, Čukulic – L. Kovačević 2:3 /5:11, 6:11, 11:9, 11:9, 5:11/, Legin – H. Dujmović 2:3 /9:11, 14:12, 6:11, 12:10, 7:11/, Čukulic/Vidović – L. Kovačević/Mihaljević 0:3 /10:12, 4:11, 11:13/, sudac: Zoran Vidović, Mihovljan)

Mihovljan – Graničar                                4:1

Mladost – MSTC Čakovec                      4:1