f

STK Kos-Kotoriba

STOLNI TENIS: Nela Kovačić druga na 9. Kupu Sportskih novosti

Lana Kovačić na postolju u Varaždinu Lana Kovačić na postolju u Varaždinu

Talentirana mlada igračica STK Kos-Kotoribe Lana Kovačić nastupala je na 9. Kupu Sportskih novosti u Varaždinu i u kategoriji najmlađih kadetkinja osvojila odlično drugo mjesto. Najprije je iznenadila prvim mjestom u svojoj kvalifikacijskoj skupini gdje je s 3:1 pobijedila treću nositeljicu i nositeljicu skupine Lanu Bebek iz Dugoga Sela te s po 3:0 igračice MGK Drave iz Žabnika Luciju Topolovec i Ninu Hrženjak, a pobjednički niz je nastavila i u razigravanju. U četvrtfinalu je s 3:1 bila bolja od Franke Mesarić iz Putjana, a u polufinalu istim rezultatom i od Katje Žganec iz MGK Drave, koja je u četvrtfinalu iznenadila drugu nositeljicu Niku Šaš iz Koprivnice. U finalu, nažalost nije mogla napraviti ništa protiv daleko najbolje Victorie Pustaj iz Jaske Jastrebarsko, koja na turniru nije izgubila niti jedan set. Ovakvim rezultatom Nela je pokazala svoje velike mogućnosti pa bi bilo dobro da sudjeluje na što više turnira. Šteta je, međutim, što je u Varaždinu od mladih Kotoripčana nastupala samo ona, jer u klubu ima još talentiranih mladih igrača i igračica trenera Stjepana Vidovića, koji se mogu ravnopravno nositi s konkurentima iz drugih klubova.

Franjo Flac / Foto: STARR info